październik, 2022

23paź14:00LUBELSKIE SZLAKI ROMANTYKÓW POLSKICHFUNDACJA EDUARTTE - CENTRUM PROMOCJI WSI POTURZYN

Szczegóły wydarzenia

W Roku Romantyzmu Polskiego Fundacja Eduartte zaprasza na widowisko poetycko-muzyczne LUBELSKIE SZLAKI ROMANTYKÓW POLSKICH, do pięknego Poturzyna, miejsca, które szczególnie zainspirowało Fryderyka Chopina, podczas jego pobytu na Lubelszczyźnie, u przyjaciela Tytusa Woyciechowskiego.
Na wydarzenie składają się dwie części:
Część I: „Z pieśni o ziemi naszej” – przedstawiająca sylwetkę i dorobek, urodzonego w Lublinie poety i patrioty, Wincentego Pola, w 150 lat od jego śmierci.
Część II: „W drodze do przyjaciela” – ukazująca postać i twórczości Fryderyka Chopina, w kontekście jego serdecznej przyjaźni z Tytusem Woyciechowskim, właścicielem rozległego majątku ziemskiego w Poturzynie.
W programie, oprócz arii, pieśni i utworów kameralnych Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina, znajda się też fragmenty poematu „Pieśń o ziemi naszej” Wincentego Pola oraz prelekcje.
Wśród wykonawców: Mariola Zagojska-sopran, Patrycjusz Sokołowski-bas, Alesia Aleksandrowicz – fortepian oraz młodzi artyści grupy Young Hearts to Art:, Natalia Ociesa fortepian, Teresa Ritter -sopran, Fryderyk Pieńkoś – tenor, Ernest Tymczyszyn- tenor, Jan Mielniczuk – wiolonczela, Seweryn Szarpak -fortepian, Gabriel Zagojski- fortepian
Prelekcje: Grażyna Dobrzańska, Wiktor Kowalczyk, Karol Rzepecki
Kierownictwo muzyczne: Alesia Aleksandrowicz,
Kierownictwo literackie: Karol Rzepecki,
Reżyseria: Mariola Zagojska
Zadanie jest współfinansowane przez Województwo Lubelskie.
(źródło: Fundacja Eduartte)

Więcej

Godzina rozpoczęcia

(Niedziela) 14:00

Lokalizacja

Centrum Promocji Wsi Poturzyn

22-652 Poturzyn, Gmina Telatyn, Polska