new album is out

Sokołowski 
& Menet

Sokołowski & Menet – duet wokalisty i pianisty.
Artyści nagrali w 2020 r. debiutancki album Jej portret, składający się z ważnych, polskich piosenek estradowych, a także standardów jazzowych.

PATRYCJUSZ SOKOŁOWSKI
Jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych młodego pokolenia w Polsce, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych, w 2019 r. uhonorowany przez ZASP prestiżową statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Debiutował już jako student Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na scenach teatrów Niemiec i Szwajcarii w roli Petera, miotlarza w operze Hänsel und Gretel Engelberta Humperdincka. Od 2005 r. jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym zagrał ponad trzydzieści ról. Ważnym wydarzeniem był debiut na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie wystąpił jako Hrabia Monterone w operze Rigoletto G. Verdiego, rok później zaśpiewał w Pasażerce M. Weinberga, a w 2018 r. debiutował jako Zuniga w Carmen G. Bizeta. Szczególne miejsce w karierze młodego basa miał debiut w Nabucco G. Verdiego w roli Zachariasza w Operze Bałtyckiej. Artysta zmierzył się z jedną z najtrudniejszych ról napisanych na niski głos męski.

GABRIEL MENET
Jako pianista jazzowy grał w bandach w Europie i Stanach Zjednoczonych, jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce.

Był szefem orkiestry w Cirque Gruss we Francji oraz grał w kompanii Carnival Cruise Lines w USA pod dyrekcją J. Hansona. Na swoim koncie ma współpracę przy tworzeniu talk show z udziałem m. in. Bohdana Łazuki, Przemysława Babiarza i innych, a także brał udział w jednej w pierwszych w Polsce dużych realizacji musicalowych Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze A. L. Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego. Jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce – Bielsku Białej, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Lublinie. Współpracował z takimi reżyserami jak A. Opatowicz, W. Mazurkiewicz, L. Chojnacki czy E. K. Bułhak.

W 2016 r. skomponował muzykę i zagrał ze swoim zespołem na gali jubileuszu 70-lecia warszawskiego Teatru Lalek Guliwer. W tym samym roku założył i był kierownikiem muzycznym Lublin Street Band – funkowo-jazzowej formacji, która występowała m.in. podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Jest ponadto autorem muzyki do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, a także pomysłodawcą nowatorskiego, muzycznego projektu edukacyjnego dla dzieci Nowa Generacja Muzyczna. W 2020 r. był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tworząc projekt muzyczny Muzyka Plus Słowa – Piosenka Gotowa adresowany do dzieci.